طراحی سایت کارخانه
طراحی سایت کارخانه | وبسایت کارخانجات
جولای 25, 2020
طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی
جولای 27, 2020
طراحی سایت وبلاگ

تاریخچه وبلاگ

هر شخصی می تواند برای خود وبلاگ داشته باشد و محدودیت سنی ندارد و در مورد هر مطلبی که تمایل دارد مقاله می گذارد بعضی ها خاطرات روزمره ی خود را به اشتراک می گذارند.
اولین بار وبلاگ توسط جورن بارگر در سال 1997 میلادی استفاده شد و بعدا وبلاگ توسط پیتر ورهولز مختصرتر شد به نام بلاگ ، در واقع با شکستن کلمه weblog

به دو بخش we blog یعنی ما وبلاگ نویسی می کنیم و این عبارت در سال 1999 گسترش یافت و امروز با گذشت چندین سال از ساخت اولین وبلاگ می گذرد

و افراد بیشماری به وبلاگ نویسی علاقمند شده اند و شتاب زیادی داشته است تا اوایل سال 2000 بیشتر از یک هزار وبلاگ ایجاد شد و سال 2002 این رقم به طور

چشمگیری افزایش یافت و به بیش از نیم میلیون رسید وبلاگ نویسی در ایران به سال 1380 باز می گردد اولین وبلاگ ایرانی را سلمان جریری با موضوع سیستم

رایگان وبلاگ نویسی بلاگر بر روی صفحه های اینترنت گذاشت.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ فضایی در اینترنت است ، مقالاتی که جدیدتر نوشته می شوند در بالای صفحه ها قرار می گیرند خلاصه ی وبلاگ معروف شده به بلاگ می باشد و به شخصی که وبلاگ می نویسد بلاگر می گویند. بیشتر وبلاگ ها دارای نوعی طرز فکر آن شخص وبلاگر می باشد مثلا وبلاگری که علاقمند به هوش مصنوعی است با جمع آوری مطالبی از سمینارها ، سایت های دیگر ، نمایشگاه ها و … مطلبی را که جمع آوری کرده در وبلاگ خود به ثبت می رساند و علاقمندان به این حوزه به مطالعه ی آن می پردازند.

ویژگی های طراحی سایت وبلاگ

 • شیوه وبلاگ ها معمولا غیررسمی و خودمانی هستند و با ابزارهای رایگان که بر روی اینترنت هستند به راحتی می توان اطلاعات را بر روی وبلاگ ایجاد و نشر نمود.
 • طراحی سایت وبلاگ از لحاظ کیفیت و محتوا دارای انواع زیادی هستند و هر یک از کاربران با توجه به علایق خود به وبلاگ های مورد نظر مراجعه می کنند.
 • بلاگ ها اکثرا ساده و قابل فهم برای هر کاربری می باشند وب سایت ها دارای صفحه اصلی و تعدادی لینک که به صفحات دیگر برای مشاهده اطلاعات تکمیلی می باشند.

افزایش محبوبیت

ابتدا شروع کار وبلاگ ها آرام پیش می رفت ولی به سرعت اوج گرفت و محبوب علاقمندان در وبلاگ نویسی شد.
بوریس ایبلسون سال 1998 وبلاگ خاطره نویسی را راه اندازی کرد و علاقمندان بسیاری به خاطره نویسی در وبلاگ ها روی آوردند.
اوان ویلیامز و مگ هوریان ، در سال 1999 سایت (blogger.com) را که بعدها در سال 2003 میلادی توسط شرکت گوگل خریداری شد ، راه اندازی کردند.
اندرو اسمیلز در سال 1999 سایت (pitas.com )را به عنوان راهی آسان برای ذخیره صفحات خبری روی سایت ها راه اندازی کرد.
در سال 1999 شخصی به نام diaryland در ادامه اهداف اندرو ، بر روی خاطره نویسی تمرکز کرد.

وبلاگ نویسی را چگونه باید آغاز کرد

با توجه به توضیحاتی که در بالا آمده است اگر می خواهید شروع به وبلاگ نویسی کنید ابتدا باید به انجمن های وبلاگ نویسی و سایت هایی که خدمات وبلاگ نویسی دارند مراجعه کرده و ثبت نام کنید ، نام کاربری و رمزی که استفاده می کنید را همیشه به خاطر داشته باشید که برای مراجعه بعدی مشکلی پیش نیایید و سپس شروع به وبلاگ نویسی کنید.

کاربرد وبلاگ ها

 • انتخاب مطلب
 • مدیریت دانش و تجارب شخصی
 • ارتباط دو سویه
 • جامعه شبکه ای
 • روتینگ اطلاعات

فن آوری و وبلاگ

فن آوری و مهارت ها در طراحی سایت وبلاگ ها در حال تغییر می باشند و خیلی به سرعت در حال این تغییرات هستند می توان از عوامل این همه سرعت به طور خلاصه به نکات زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود انحصار
 • تعداد و تنوع گسترده کاربران
 • ارتباط شغلی وبلاگ نویسان
  در نهایت می توان گفت اگر شما نیز به وبلاگ نویسی علاقه دارید هر چه سریعتر به انجمن ها یا سایت های وبلاگ نویسی مراجعه کرده و ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *