طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاهی
ژوئن 14, 2020
طراحی سایت املاک
طراحی سایت املاک
جولای 15, 2020
طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

امروزه اکثر افرادی که اخبار را دنبال می کنند کمتر به روزنامه ها یا مجلات خبری مراجعه می کنند زیرا آن ها بدون اتلاف وقت و هزینه می توانند همان اخبار را در اینترنت جست و جو کنند . بنابراین طراحی سایت خبری که آخرین اخبار روز در هر زمینه‎ای را دارد بسیار پراهمیت است . سایت های خبری که اخبار به روز و محتواهای مناسب و طراحی سایت حرفه ای دارند باعث می شود که مخاطبان بیشتری به سایت جذب شوند.

موفقیت یک سایت خبری با تعداد مخاطبان آن سایت سنجیده و اندازه گیری می شود . کیفیت و طراحی سایت خبری برای جذب و افزایش مخاطبان تاثیر گذار است . بنابراین برخی از مهمترین ویژگی های طراحی سایت خبری عبارت اند از:

چیدمان سایت و نحوه ی اطلاع رسانی به کاربر

نحوه ی چیدمان عکس ، اخبار، ویدیو و غیره بسیار مهم است . سایت خبری باید به گونه ای طراحی شود که کاربر بتواند به راحتی به تمام اخبار دسترسی داشته باشد بدون آنکه سایت باعث سردرگمی او شود.

طراحی سایت خبری

سرعت مناسب لود شدن

با توجه به مطالب و بازدیدهای زیادی که سایت های خبری دارند بهتر است در طراحی سایت به سرعت لود شدن مطالب دقت بیشتری شود. از طرفی کاربران از لود شدن کند صفحات سایت خبری بیزار هستند و بنابراین سرعت لود پایین سایت باعث از دست دادن کاربران آن سایت می شود.

طراحی سایت خبری

رعایت نکات امنیتی

نکات امنیتی و عدم نفوذ پذیری سایت اهمیت بسیار بالایی برای یک سایت به ویژه سایت خبری دارد و رعایت این نکات در طراحی سایت ضروری است.

طراحی سایت خبری واکنشگرا

کاربران بیشماری هستند که از موبایل ، تبلت برای جستجوهای خود در اینترنت استفاده می کنند . بنابراین داشتن سایتی واکنشگرا مناسب موبایل و تبلت برای سایت خبری بسیار مهم است.

سادگی

بخش مدیریت در سایت خبری باید به گونه ای باشد که افراد مختلف بر اساس سطوح دسترسی که دارند بتوانند به سادگی اطلاعات مورد نظر را پیدا و یا ویرایش کنند.

ارائه خبر و اطلاع رسانی با فرمت های متفاوت

علاوه بر اخبار متنی ، بهتر است از اطلاعات به صورت ویس ، تصویر، فیلم نیز در سایت های خبری استفاده شود که جذابیت سایت خبر را دوچندان خواهد کرد.

طراحی سایت خبری بهتر است دارای امکانات :

 • مدیریت اخبار
 • ایجاد و ویرایش و حذف تیتر خبر ، روتیتر و زیر تیتر خبر،
 • انتخاب سرویس های خبری
 • انتخاب تگ مرتبط
 • تعیین نوع خبر
 • تعیین زمان انتشار
 • درج تصویر برای اخبار
 • مدیریت سرویس های  خبری
 • مدیریت درج اخبار در سرویس های خبری
 • نمایش اخبار مرتبط در سرویس های خبری
 • تعریف سطح دسترسی برای کاربران به بخش های مختلف
 • مدیریت آرشیو اخبار
 • مدیریت گزارشات

و غیره باشد.

طراحی سایت خبری

هدف طراحی سایت خبری :

هدف طراحی سایت خبری، اطلاع رسانی آخرین اخبار روز دنیا به افراد میباشد.

هدف دیگر اینگونه سایت ها کسب درآمد از طریق تبلیغات در اینگونه سایت ها است.

مهمترین نکته ای که باید در  سایت خبری به آن توجه نمود به روز بودن اخبار است و باید توجه داشت که اخبار به صورت روزانه در سایت قرار بگیرند.

ضروری ترین قسمت سایت خبری، سئو آن میباشد. زیرا سئو باعث میشود که سایت رتبه ی بالایی را در گوگل کسب کند و به این ترتیب بازدید کننده های بیشتری به سایت بفرستد زیرا سایت خبری بدون بازدید کننده، سایتی بدون کاربرد میباشد.

مطالبی که نمیتوان در طراحی سایت خبری قرار داد :

در سایت های خبری باید از قرار دادن مطالبی از جمله بازی های آنلاین، چت، مطالب سرگرمی و تفریحی خودداری کرد، به عبارتی بهتر است از مطالبی که هدف آن ها سرگرم کردن مخاطبان  در سایت خبری است، اجتناب کرد.

وبسایت خبری موفق خواهد بود که طراحی آن عالی و زیبا با رعایت نکات مهم در طراحی اینگونه سایت ها باشد و همچنین از اصول سئو پیروی کند تا بتواند به رتبه بالا در گوگل برسد و کاربران بیشتری را به سایت جذب و درآمد زایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *